Přijímání dobrovolníků

První mezinárodní dobrovolníci k nám přijeli v roce 2005. Od tohoto roku jsme ve střediscích Slezské diakonie a v partnerských organizacích hostovali celkem 175 mezinárodních dobrovolníků ze 17 různých zemí světa1.

mapa 01

1Dánsko, Francie, Itálie, Izrael, Palestina, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina, Turecko, Řecko a USA

Na jakých projektech u nás mohou dobrovolníci působit, se můžeš podívat zde.

Dobrovolník je během služby podporován svým supervizorem. Supervizor je osoba, která vede dobrovolníka během celé jeho služby a reflektuje jeho cestu učení. Dobrovolník má také svého mentora. Mentor je jeho kamarád, který mu pomáhá vyplnit volný čas a poznat místní komunitu.

Další klíčovou roli pro službu dobrovolníka sehrává koordinátor. Ten koordinuje celý průběh INVY, vede semináře a také supervize s dobrovolníkem. Podporuje učení dobrovolníka i supervizora.

Pokud bys chtěl/a působit jako dobrovolník v naší organizaci, kontaktuj naši partnerskou organizaci ve tvé zemi.

Pokud bys chtěl/a působit v některé z našich partnerských organizací EDYNu, kontaktuj koordinátora příslušné organizace. Přehled organizací a více informací o EDYN networku nalezneš zde.

logo intervia 

Slezská diakonie
Na Nivách 7
737 01 Český Těšín
Česká republika

Náš tým
Informační memorandum

© 2019 Intervia.cz | by PCsupport.cz s.r.o.