INVYT

Program INVYT je zkratka anglického názvu „Rok mezinárodním dobrovolníkem v Tanzanii - International Voluntary Year in Tanzania.“ Vysílající organizací tohoto programu je Slezská diakonie, která zároveň vysílání dobrovolníků i koordinuje. Dobrovolníci v rámci INVYT působí v Tanzanii 8 - 9 měsíců. Jedná se o dlouhodobý program, kterého se mohou účastnit mladí lidé ve věku 20 - 30 let z České republiky a Slovenska.

Cílem programu je dát dobrovolníkům prostor pro vlastní růst a učení a zároveň zlepšit kvalitu života lidí v místní škole i komunitě.

Dobrovolná služba se realizuje na střední škole Yedidiiass v Maretadu a v mateřské, základní a střední škole LEA v Dongobeshi. Dobrovolníci participují na asistenční činnosti při výuce, rozvoji, představení a realizaci inovativních vyučovacích předmětů či kroužků, organizací volnočasových aktivit a podpoře administrativní činnosti. Jelikož obě organizace se nacházejí na venkově, místní obyvatelstvo je často zasaženo chudobou.

První generace dobrovolníků začala působit v Tanzanii v roce 2014. Od té doby Slezská diakonie v rámci programu INVYT vyslala již 9 dobrovolníků. Pojď se podívat na jejich působení   v Tanzanii na jednotlivých blozích:

www.invytblog.wordpress.com
www.invyt.webnode.cz
www.invyt.wordpress.com

Před odjezdem na službu a po návratu se dobrovolníci zúčastní přípravného a hodnotícího semináře, kde je vědomě reflektován proces učení dobrovolníka.

V hostitelské organizaci jsou dobrovolníci podporováni a vedeni supervizorem, který s nimi pravidelně hodnotí průběh služby. Dobrovolníci mají také mentora, který se jim věnuje i mimo jejich dobrovolnou činnost.

Další klíčovou roli pro službu dobrovolníka sehrává koordinátor. Ten koordinuje celý průběh INVYT, vede supervize s dobrovolníkem a podporuje jeho učení a učení supervizora.

Mnohé se na dobrovolné službě naučíš a zažiješ. Jsi vítán podělit se o tyto cenné zkušenostmi dále. Budeme Tě v těchto snahách podporovat.

Praktické informace v kostce:

  • Dobrovolníci pracují 6 hodin denně – 30 hodin týdně, 5 dní v týdnu.
  • Dva dny v týdnu volno.
  • Dovolená 2 dny v měsíci. 
  • Měsíčně kapesné (2 000 Kč) a stravné (2 900 Kč).
  • Ubytování zajištěno. 
  • Připojení k internetu.
  • Výuka svahilštiny 1,5 hodiny týdně. 
  • Náklady na víza a povolení k pobytu. 
  • Cestovné na a z dobrovolné služby, na semináře a ostatní je specifikováno.

Náklady spojené s organizací programu INVYT jsou kryté z finančních zdrojů partnerských organizací a z vlastních zdrojů dobrovolníka.

Partneři INVYT:

Máš zájem vyjet na dobrovolnou službu INVYT?

Aktuálně hledáme dvě motivované dobrovolníky/dobrovolnice, které se na 8 měsíců zúčastní dlouhodobé dobrovolnické služby INVYT5. Místo jejich působení bude vesnice Dongobesh, kde budou společně pracovat v místní mateřské, základní a střední škole LEA a luterské církvi.

Náklady samotného dobrovolníka spojené s programem INVYT5 činí náklady na povinné a doporučené očkování (cca 10 000 Kč), náklady na cestovní pojištění (cca 700 Kč) a povinný účastnický poplatek, který činí 5 000 Kč. Odhadované náklady samotného dobrovolníka jsou 15 700 Kč.

Konkrétní datum odjezdu na službu závisí od udělení potřebných víz, přičemž předpokládána doba udělení je 3 měsíce od potvrzení vybraných kandidátů o závazné účasti na službě. Odhadovaný termín odjezdu je léto/podzim 2020.

Pokud si myslíš, že INVYT je ten pravý program pro tebe a jsi motivován stát se novým dobrovolníkem, neváhej, vyplň a zašli nám požadované dokumenty:

Přihlášku (Application form)

Životopis

Osobní reference

Motivační dopis

Potvrzení o zdravotní způsobilosti

Všechny požadované dokumenty je nutno vyplnit v angličtině a následně zaslat emailem do 31. 3. 2020 koordinátorce projektu INVYT Silvii Žiakové na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobnější informace jak vyplnit požadované dokumenty najdeš ZDE.

 

Pro inspiraci shlédni následující video, které ti přiblíží  Střední školu Yedidiiass v Maretadu. Tvůrcem videa jsou naši partneři Děti Afriky SK.

Video zde:

https://drive.google.com/open?id=14hKqG5HraAVQUbhbHzumXayXQ8GpYxSK

logo intervia 

Slezská diakonie
Na Nivách 7
737 01 Český Těšín
Česká republika

Náš tým
Informační memorandum

© 2020 Intervia.cz | by PCsupport.cz s.r.o.