Well done

Vítejte ve WELL DONE. Zveřejňujeme zde příspěvky týkající se všech zajímavých akcí interVIA, seminářů, Go for it, Come & Shine, Day with, týmové projekty nebo zde najdete články našich dobrovolníků, ale i dalších zainteresovaných osob. Články zde necháváme tak, jak je autoři napsali, z tohoto důvodu jsou některé články v angličtině a jiné v češtině. Přejeme příjemné čtení.

MIDTERM SEMINAR 2020

We had a lovely Midterm-seminar from 10th to 14th of February 2020 in Slovakia.

LATE COMERS SEMINAR

As of late arrivals shortly after arriving in the Czech Republic, we held our seminar in Český Těšín on 13.12.2019. We 2 volunteers at this quite informative and enjoyable seminar were from Turkey, (Ahmet and Ezgi). We came to the Czech Republic late due to visa stuff and started our project late but we adapted quickly to everything and attended a very nice seminar!

Evaluační seminář INVYT4 - Ohlédnutí za dlouhodobou dobrovolnou službou na střední škole Yedidiiass v Maretadu, Tanzanie

Na tomto semináři jsme cestovaly v čase a vracely se do různých fází projektu: období před odjezdem do Afriky a příprava na cestu, první měsíce v Tanzanii a s nimi spojená adaptace na nové prostředí, kulturní šok, midterm (seminář, který byl realizován přímo na půdě školy v Maretadu přesně v půlce dobrovolné služby), druhá půlka pobytu v Tanzanii, odjezd a první dny doma, případně obrácený kulturní šok.

Moje služba INVYT+2

V Tanzanii jsem byla už několikrát. Tentokrát to bylo poprvé bez doprovodu dalších dobrovolníků nebo přátel. Před odjezdem jsem měla jisté obavy a menší úzkost z toho, jak si budu radit sama vzhledem k tomu, že jsem vždy měla tendenci být více společenská a rodina a přátelé v mém životě hrají důležitou roli.

Už je to skoro čtvrť roku dávno, co jsme zpátky doma

Píšíc doma, myslím tím v Čechách, ale protože o nás v Dongobeshi velmi pečovali, jako ve vlastním jsme se cítili i tam. Na začátku prázdnin jsme totiž my, čtyři dobrovolníci – já, Adam, Basia a Marysia – byli „vysláni“ do Dongobeshe v Tanzánií, abychom učili děti různého věku.

On arrival seminar 2019

Journey to the Czech Republic was a huge challenge for me, firstly t because of all the paperwork me and coordinators from Slezská diakonie - Pavla and Tereza - had to go through, then there was plenty of days not knowing if my life’s going to change, if I should quit my job, pack my bags and go into the void.

Junioři v Tanzanii

Čas neuvěřitelně letí. Sotva jsme přijeli a už je to týden, co jsme tady. Afrika nás v mnoha věcech překvapila a stále překvapuje.

První dny v Tanzanii

Hned jak vystoupím z letadla vrhne se na mě vlhký vzduch a již známá vůně Tanzanie. Jsem tu, díky Bože!

Evaluation Seminar 2019

From 18th to 21st of June we have had our Evaluation Seminar, which took place near Malenovice, in the beautiful Beskydy mountains.

Ohlédnutí za inspirativním seminářem

Již podruhé se skupina supervizorů vydala na seminář organizovaný koordinátorkami zahraničních dobrovolníků, kteří působí na střediscích Slezské diakonie a Komunitního centra Mojská, jako spolupracující organizace, pod nejvyšší horu Jeseníků.

Prázdniny měníme za školu!

Když jsem se dozvěděla, že jsem jedna z úspěšných adeptů na místo dobrovolníka do Tanzánie, byla jsem překvapená a zároveň šťastná.

Cleaning up the Earth 2019

The 6th of May 2019 at 10:00 in Český Těšín Slezská Diakonie’s volunteers met up for cleaning up dirty wastes in city park, which indictate us city office as a area who might need some cleaning up.

Safeguarding course

In January I had the opportunity to participate in a course about safeguarding among some of the other volunteers, workers and students. It was a very enriching experience.

Gumenné medvedíky, arašidy, sušené ovocie – aj o tom bol mid – term seminar v Maretadu

Neviem si predstaviť lepšie miesto na konanie Mid-term semináru ako náš, na mieste pomery, luxuxný príbytok v Yedidia v Maretadu. Na tejto strednej škole v odľahlom kúte Tanzánie už s Luckou pôsobíme päť mesiacov. Fú ... uletelo to rýchlo, aj keď boli chvíle, ktoré pripadali nekonečné. Ako napríklad čakanie na autobus či na naše pracovné povolenia.

Christmas dinner Volunteer 2018 – 2019

INVYś volunteers decide to celebrate Christmas together on 15 December in Český Těšín, Bezručova 1210/3, 73701 with Christmas dinner. It was great opportunity to see each other, enjoy and share together some moment.

JE LIBO NĚCO KE ČTENÍ? INFORMÁTOR

Informátor je časopis, který vydává Slezská diakonie pravidelně každé čtvrtletí.

ON ARRIVAL SEMINAR FOR INVY VOLUNTEERS

Poprosili jsme naši mezinárodní dobrovolnici Svetlanu, aby napsala krátký článek o své zkušenosti z příjezdového semináře, který se konal v měsíci říjen v krásném prostředí Beskyd.

PŘEDODJEZDOVÝ SEMINÁŘ DO TANZANIE POHLEDEM MAJKY, BUDOUCÍ DOBROVOLNICE INVYT4

Keď som v utorok v čase obeda vstupovala do areálu Sliezskej diakonie v Českom Tešíne, nevedela som presne čo všetko ma čaká.

EVALUAČNÍ SEMINÁŘ GENERACE 2017/18

V červnu proběhl v Malenovicích Evaluační seminář pro mezinárodní dobrovolníky, který tradičně konáme na konci jejich dobrovolné služby.

SEMINÁŘ PRO SUPERVIZORY / SEMINAR FOR THE SUPERVISORS

V měsíci květen 2018 jsme pořádali seminář pro supervizory, který tradičně organizujeme pro pracovníky středisek, jež hostují mezinárodní dobrovolníky.

Zahájení výstavy fotografií Jedno

V pátek 18. 5. 2018 v 17.00 hod. proběhlo slavnostní zahájení putovní výstavy fotografií s názvem Jedno - Jaký postoj zaujímám vůči potřebným? Je mi to jedno, nebo jsme jedno?

NEVSO KONFERENCE V BRUSELU

V dubnu 2018 proběhla konference NEVSO v Bruselu. NEVSO je zkratkou anglického názvu Network of European Voluntary Service (jedná se o síť neziskových organizací působící v oblasti Evropské dobrovolné služby).

International day of the Earth

On Sunday the 22nd of April 2018, with the motivator of The International Earth Day, 7 people (4 volunteers, two coordinators,and a Petulinko) met in Trinec stadium with one goal: to clean the forest.

OČIMA BÝVALÉHO DOBROVOLNÍKA Aneb Coming back to the crime scene :-)

Finally coming back to Czech Republic after 9 months was such a great experience!

Work camp in Valeč (9. - 11. March 2018)

"It was nice", were the three words how few volunteers described the last two days.

MIDTERM SEMINÁŘ 2018

Naši dobrovolníci se účastní pravidelných seminářů, kde se mají možnost všichni setkat a společně s koordinátory sdílet svoje pocity, zážitky a zkušenosti z dobrovolné služby.

VÁNOČNÍ WORKSHOP - Craftiness is happiness

Blížil se vánoční čas a s ním také druhý ročník sbírky ručně vyráběných dárečků, které putují skrze dobrovolnické centrum Slezské diakonie do nemocnice Třinec, klientům sociálních lůžek.

Vítání občánků

Významná akce, která proběhla 20. 10. 2018 v Komorní Lhotce.

Atrapasuenos workshop

Skvělý workshop v přírodě, který vedla koordinátorka Miška. Souznění přírody, dobré nálady, a krásných výrobků. Klikněte na odkaz níže a přeneste se tam.

logo intervia 

Slezská diakonie
Na Nivách 7
737 01 Český Těšín
Česká republika

Náš tým
Informační memorandum

© 2020 Intervia.cz | by PCsupport.cz s.r.o.